Zpět na výpis článků

Továrna na sny konečně zahájila svůj provoz

 

I ostravští milovníci divadla se dočkali svého festivalu. Po Olomouci, Brně a Zlíně se do Ostravy třetím rokem vrací festival Dream Factory. Nabízí asi dvacet různých titulů, které představí divadla z celé republiky.

Je středa 8. června, něco málo před sedmou hodinou večerní. Nedočkaví diváci už netrpělivě přešlapují před Domem kultury v Ostravě, kde se má za malou chvíli odehrát první představení, které má zahájit festival. Po složitých peripetiích s hledáním místa jsem i já našla to svoje (sice až na třetí pokus, ale našla) a pohodlně se usadila. Zahájení bylo svěřeno ostravskému herci Josefu Kalužovi (Komorní scéna Aréna), který si pro jistotu napsal nápovědu na nafouknuté balónky, které se staly symbolem celého festivalu. Představil garanty letošního ročníku – absolventy ostravské Janáčkovy konzervatoře Vojtěcha Švejdu a Ivu Uhlířovou, a mimo jiné uvedl na jevišti také náměstkyni primátora města Ostravy.

Když se mezi mediálními partnery vedle takových velikánů jako je třeba Český rozhlas nebo Frekvence 1 objevilo i jméno Divá báze, mé srdce zaplesalo radostí. Ale jak říkal Josef Kaluža, nebudu mluvit dlouho, protože by to bylo nudné.

Zahajovacím představením se stali Naši furianti Divadla v Dlouhé, kde se v hlavních rolích představili Miroslav Táborský, Ilona Svobodová nebo Jan Vondráček. Představení trvající více než dvě hodiny sklidilo u obecenstva nemalý úspěch, asi po deseti minutách tleskání jsem měla pocit, že se diváci snad nikdy nezvednou ze svých sedadel a tleskat budou až do konce života. Potlesk to však byl zasloužený a herci z něj byli očividně potěšeni.

Po Našich furiantech na diváky čekalo před „kulturákem“ ještě malé překvapení v podobě fireshow, která přilákala i náhodné kolemjdoucí. Celý středeční večer provázela příjemná atmosféra, která panovala i na závěrečném rautu, kde jsme se mohli setkat s herci Divadla v Dlouhé s hlavními organizátory festivalu. Zítra je na co se těšit.{jcomments on}

 

(Pokračování textu…)

Poslední články autora

Na stopě vrahovi

Ostravské Přízraky

Je úchvatná!