Zpět na výpis článků

Do nové sezóny s R/radostí

 

Divadlo Radost vstupuje do své 64. sezóny a jako obvykle divákům má co nabídnout. Úvodním představením je nepravděpodobně pravděpodobná komedie Hnízdečko a šunkofleky. Brněnští ji uvedli 5. září na letním parketu, jenž se tím uzavře a diváky znovu uvítá až napřesrok.

Autorem hry je sám režisér Vlastimil Peška, který vytvořil také hudbu a postaral se i o scénografii. Podrobnosti si raději nechává pro sebe a o svém díle mluvil jen v náznacích: Děj komedie se odehrává dnes, mohl se však odehrát před dvaceti roky, ale může se odehrát i za dvacet roků, protože budou vždycky snílkové i nezaměstnaní, kteří nebudou mít na pořádný podnájem.“ Jak sám tvůrce napovídá, komediální děj se bude točit kolem bydlení. V prostředí malého sklepního bytu se prolínají osudy mnoha lidí, z nichž někteří jsou přinejmenším velice podivní, ale nudit se s nimi rozhodně nebudete.

Letos svým divákům divadlo nabídne celkem 33 stávajících her, mezi které patří například Kytice, bylo nás pět nebo Liomnádový Joe. Ale už 27. září repertoár obohatí první letošní premiéra – Mach a Šebestová. Jevištní zpracování této oblíbené knihy připomene trampoty žáků 3.B, kterým kouzelné sluchátko převrátilo život naruby. Další premiéry, které si divadlo pro své malé příznivce připravilo jsou příběhy Ušatá pohádka, O líné babičce a Mozartova Kouzelná flétna. Po devíti letech se s diváky naopak rozloučí Princezna Sylvestrie aneb Zápas o nevěstu.

Představení s názvem Lumpacivagabundus se bohužel neuskutečnilo z důvodu hlasové indispozice jednoho z hlavních protagonistů.

 

Hnízdečko a šunkofleky

5. září 2013  na letním parketu divadla Radost v 19:30 hodin

 

Režie, scéna a hudba: Vlastimil Peška, dramaturgie: Tomáš Steiner, kostýmy: Kateřina Höferová

 

Foto: www.divadlo-radost.cz

Poslední články autora