Zpět na výpis článků

Ve Slováckém divadle se bude karbaničit

Herci i diváci Slováckého divadla v Uherském Hradišti se nemůžou dočkat, v sobotu 28. května je totiž čeká premiéra Gogolovy hry Hráči. To by nebylo až tak neobvyklé, ale jako režisér se do Slováckého divadla vrací Robert Bellan, který již dříve s tímto divadlem spolupracovat na hře 1+2=6 Raye Cooneyho či na hře Rychlé šípy Jaroslava Forglara. 

Hráči jsou vlastně výborně napsanou anekdotou o tom, že si nikdy nemůžete být jistí, koho máte vedle sebe. Že každý podvádí každého, každý každého šmíruje a nakonec na to dojede,“ říká s obdivuhodnou paralelou k dění v dnešní české společnosti představitel jedné z hlavních rolí Tomáš Šulaj. V dalších rolích se představí Zdeněk Trčálek a dvojice Josef Kubánik a Martin vrtáček, kteří ještě nechyběli v žádné Bellanově komedii.  

Hudební doprovod ke hře ztvární slovenský muzikant Vojtěch Szabó, který bude hrát na akordeon přímo na jevišti. „Vojta má kořeny v Maďarsku a je vidět, že jeho život je hlavně hudba. Když na jedné zkoušce spustil ruské skladby, běhal nám mráz po zádech, diváci se mají nač těšit,“ slibuje Josef Kubáník a všichni herci se shodují na tom, že diváky čeká nevšední zážitek ze hry, který se vidí na jevišti jen jednou za čas. 
 

Režie  Robert Bellan j. h.

Scéna  Miroslav Malina j. h.

Kostýmy Šárka Bellanová

Hudba  Josef Fojta

Dramaturgie Libor Vodička 

Osoby a obsazení 

Icharev Tomáš Šulaj

Utěšitel Josef Kubánik

Švochněv Martin Vrtáček

Krugel  Zdeněk Trčálek

 

Poslední články autora

Na stopě vrahovi

Ostravské Přízraky

Je úchvatná!