Zpět na výpis článků

Tramtarie zářila na festivalu Dítě v Dlouhé

Divadlo Tramtarie vyjelo s pohádkou O pračlovíčkovi do Prahy, kde se konal festival Dítě v Dlouhé pořádaný již třináctým rokem pražským Divadlem v Dlouhé. Pohádka si vysloužila Cenu Vojty Šálka – cena diváků, jedna ze dvou udílených festivalových cen. Konkurencí Divadlu Tramtarie byla profesionální divadla z celé České Republiky. Pro pohádku O pračlovíčkovi je to velký úspěch, protože porazila například Spolek lidí z dobré vůle s představením Podivuhodné cesty Nilse Holgerssona nebo Naivní divadlo Liberec s inscenací Neklan.cz aneb Ze Starých pověstí českých.

V pořadí je to tedy druhá cena, kterou pohádka O pračlovíčkovi vyhrála. V listopadu 2010 dostala hlavní cenu festivalu divadla pro děti Popelka Rakovník. Pohádka má za sebou už 120 repríz. Soubor Divadla Tramtarie s ní navštěvuje celou Českou Republiku a v loňském roce zajeli i do Lucemburska. Tento rok plánují výjezd do Belgie, Lucemburska a Německa.

V pátek 6.5. 2011 mohou diváci pohádku O pračlovíčkovi vidět na Povelských slavnostech v Olomouci, další reprízy se dočkají až v divadelní sezóně začínající od října 2011.

Autor: Vladislav Kracík

Režie: Vladislav Kracík

Dramaturgie: Lenka Jorníčková

Hrají: Dáša Rybářová, Petra Konvičková, Martin Dědoch nebo Václav Stojan

Scéna a kostýmy: Markéta Rosendorfová, Eva Svítková, Pavla Baštanová

Hudba: Martin Peřina, j.h.

Premiéra: 21.3.2010