Zpět na výpis článků

Romeo, Julie a Jiří Jelínek

Jako čtvrtou premiéru letošní sezóny, která nese název V noci je všechno možné, uvede brněnské Divadlo Husa na provázku inscenaci Romeo, Julie a já. Autorem scénáře a zároveň režisérem je Jiří Jelínek, který se ujal také hlavní role. Premiéra se uskuteční 10. února ve Velkém sále DHNP. Romeo, Julie a já je hra o lásce, Jiřím Jelínkovi, jeho milencích a Shakespearovi.

Jiří Jelínek: herec, výtvarník, básník i režisér. Je vůdčí osobností Divadla DNO, které bylo založeno roku 2000 v Hradci Králové. Divadlo se věnuje autorským projektům, ale také volným divadelním i hudebním adaptacím. Jiří Jelínek byl také spoluzakladatelem Divadla loutek, hudby a vtipu Tichý jelen. Spolupracoval s Divadlem Minor, Redutou nebo také Studiem Ypsilon. Čtyři roky byl členem hereckého souboru Divadla Husa na provázku, kde zrežíroval několik inscenací. Od roku 2009 je na volné noze.

DHNP uvádí na svých stránkách: „Láska je jako večernice. Lásko, lásko prokletá. Myslel jsem si, že to je láska. Láska je láska. Chodili spolu z čisté lásky. Láska je tu s nami, buďme s ňou. Představení o lásce. Nic víc nic míň. Na Provázek  se vrací nepřehlédnutelná autorská osobnost Jiřího Jelínka se svým typickým humorem,  hravostí a jedinečnou schopností navázat bezprostřední kontakt s publikem.“
V hlavních rolích se kromě Jiřího Jelínka představí Jiří Kniha alt. Martinem Donutilem, Tomáš Sýkora, Tomáš David, Ondřej Jiráček a Martin Donutil alt. Ondřejem Kokorským.

Scénář a režie: Jiří Jelínek, dramaturgie: Miroslav Oščatka, scéna: Kamil Bělohlávek, kostýmy: Zuzana Vítková, hudba: Tomáš David.
Foto: Tomáš Roček
Premiéra 10. února v 19:00 v Divadle Husa na provázku

Poslední články autora

Na stopě vrahovi

Ostravské Přízraky

Je úchvatná!