Zpět na výpis článků

Ostrava v Praze

 

Rok 2010 se stal důležitým pro města Ostravu a Plzeň, která soutěžila o titul Evropské hlavní město kultury 2015. V rámci EHMK 2015 rozjela Ostrava loni projekt Ostrava v Praze, na kterém moravskoslezská metropole předvedla v hlavním městě to nejlepší z ostravské kultury. Přestože to byla právě Plzeň, která získala titul EHMK 2015, Ostrava se rozhodla v zajímavém projektu pokračovat.

Ve dnech 20. – 23. října proto proběhne v Praze již druhý ročník tohoto festivalu, na kterém se představí Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Loutkové divadlo. Tato ostravská divadla předvedou to nejlepší, co za poslední sezóny přibylo na jejich repertoáru a sklidilo nejlepší ohlasy jak u diváků, tak u kritiků.

V rámci projektu se můžeme těšit třeba na inscenaci NDM Gottland Mariusze Szczygieła, jejíž předloha se stala lákadlem pro nejedno české divadlo. „Představivost a nápady pana Mikuláška jsou původní, svěží, nečekané. Prostě – pro mne – je vizionář. Skvostné divadlo,“ napsal Mariusz Szczygieł. Divadlo Petra Bezruče uvede Orwellovo 1984, taktéž v režii Jana Mikuláška. Divadlo loutek přispěje svým legendárním představením Z deniku Ostravaka a Komorní scéna Aréna představí inscenaci Jubileum dramatika George Taboriho, který se zabýval převážně židovskou tématikou.

Více informací a kompletní přehled inscenací na www.ostravavpraze.eu.

 

Autor fotografie: Martin Popelář

 


Poslední články autora

Na stopě vrahovi

Ostravské Přízraky

Je úchvatná!