Zpět na výpis článků

Národní divadlo moravskoslezské nabídne Noc v divadle

Co všechno se děje v divadle, když skončí představení a všichni zaměstnanci odejdou? Na takovou otázku budou moci nalézt odpověď návštěvníci Národního divadla moravskoslezského v sobotu 16. listopadu od 23 do 24 hodin v Divadle Antonína Dvořáka. Vedení divadla se totiž historicky poprvé zapojilo do projektu Noc divadel a v rámci něj připravilo pro svoje návštěvníky akci nazvanou Noc v divadle.

Historická budova Divadla Antonína Dvořáka, která se poprvé otevřela před 106 lety, si přímo žádá o unikátní hodinovou noční návštěvu. Budovu navrhl v novobarokním stylu vídeňský architekt Alexander Graf. Ředitel divadla Jiří Nekvasil k akci dodává: Divadlo je prostor, kde se děje spousta událostí, zejména v takto starém divadle, které má přes sto let tradici jako divadlo naše. Je to jenom tichý prázdný dům, nebo se někde ozývají otisky zvuků, hlasů, postav, příběhů? Opravdu divadlo spí? Stačí přijít do divadla, sednout si a  nechat se unášet tím, co se děje, když divadlo spí.“ Návštěvníci tak budou mít možnost načerpat energii z prázdného, utichlého divadla uprostřed noci.

Noc divadel funguje v České republice už šestým rokem. Iniciátorem akce je Institut umění – Divadelní ústav, který v současné době vede Pavla Petrová. Do projektu se zapojilo na 80 divadelních souborů z celé republiky.

Foto: Martin Popelář