Zpět na výpis článků

Liberečtí tučňáci naposled na arše

V libereckém divadle F. X. Šaldy se v neděli 26. ledna rozloučí se známou hrou Ulricha Huba Tučňáci na arše. Bláznivá komedie o potopě světa, kterou provází mimo jiné tři tučňáci, je vhodná pro celou rodinu. S inscenací v režii Martina Tichého se můžete rozloučit v Malém divadle od 19 hodin.

Vtipně pojatý příběh ze Starého zákona pojednává o blížící se potopě světa a třech tučňácích řešících velký problém. Na Noemovu archu mohou nastoupit vždy maximálně dva kusy zvířectva od jednoho druhu a tučňáci jsou přece tři! Ještě že hlavní úřednice, která má na starosti kontrolu pozvánek na archu, bojuje s vyčerpáním a únavou, což se může tučňákům hodit. „Jedná se o nápaditou a vtipnou biblickou bajku německého autora her pro děti, ale nenechte se zmýlit. Filosofující tučňáci zaskočí i mnohého dospělého myslitele. Pro diváky od 6 do 99 let,“ informuje Tomáš Syrovátka, dramaturg divadla.

Tučňáci na arše se staly oblíbeným dílem inscenátorů, jak dokazuje uvádění této hry v mnoha dalších divadlech. Například se s nimi můžeme setkat v ostravském Divadle loutek, v Horáckém divadle v Jihlavě a zinscenováni byli i v roce 2010 v Divadle Šumperk. V liberecké inscenaci se v rolích Tučňáků představí Jana Hejret Vojtková, Jiří Panzer a Tomáš Váhala. V roli Holubice uvidíte Barboru Mottlovou a Noeho ztvární Vojtěch Rygál. Kdo se chce poučit o biblické potopě světa a dozvědět, jak to ti tučňáci nakonec vymyslí, nechť zavítá na poslední představení tohoto jistě zábavného kusu.

 

Divadlo F. X. Šaldy Liberec – Ulrich Hub: Tučňáci na arše. Režie: Martin Tichý. Dramaturgie: Tomáš Syrovátka. Scénografie: Pavel Kodeda. Kostýmy: Tereza Venclová. Hudba: Ivan Acher.

Premiéra 3. prosince 2012 v Malém divadle. Divadlo F. X. Šaldy Liberec.

 

Foto: Roman Dobeš