Zpět na výpis článků

17. ročník OST-RA-VARu

Konec listopadu se blíží a s ním také tradiční přehlídka ostravských divadel OST-RA-VAR, letos to bude již jeho 17. ročník. Můžeme se těšit na všechny činoherní soubory města Ostravy, a to na soubor Národního divadla moravskoslezského, Divadla Petra Bezruče, Komorní scény Aréna a jako tradičně se představí i hostující Bílé divadlo. Oproti minulým ročníkům se nepředstaví na vlastní přání ostravské Divadlo loutek. Od 27. listopadu do 1. prosince „studenti divadelních škol, jejich pedagogové a kritici z celé republiky uvidí kolekci zcela nových inscenací – koneckonců především proto na OST-RA-VAR jezdí,“ doplnil organizátor festivalu a dramaturg činohry NDM Marek Pivovar.

I letos budou součástí přehlídky rozborové semináře, na kterých se návštěvníci festivalu mohou vyjádřit ke zhlédnutým představením a zhodnotit je. Jako tradičně se tyto semináře budou odehrávat v multikulturním centru Cooltour na Černé louce.

OST-RA-VAR má mezi ostatními divadelními festivaly zvučné jméno. Je určen především pro studenty divadelních vysokých škol (jak těch praktických, tak i těch teoretických), pro divadelní pedagogy, kritiky a teoretiky, ale také pro praktické divadelníky a kulturní redaktory. V krátkém časovém úseku účastnící mohou zhlédnout to nejlepší a nejzajímavější, co ostravská činohra v poslední době vytvořila a spolu s ostatními prodiskutovat své názory.
Doufáme, že i letošní ročník bude tak vydařený, jako ročníky minulé!

Program dostupný na stránkách NDM: http://www.ndm.cz/cz/stranka/60-ost-ra-var.html.

Foto: Radovan Šťastný

Poslední články autora

Na stopě vrahovi

Ostravské Přízraky

Je úchvatná!