Zpět na výpis článků

16. ročník mezinárodního zlínského festivalu Setkání – Stretnutie

Právě probíhající festival, který naplno vypukl 23. května a bude trvat až do 27. května, je v plném proudu. Městské divadlo Zlín se tak na tuto dobu proměnilo v místo setkání divadelních kritiků, studentů divadelních škol, ale také ostatních zájemců o divadlo. Hlavní program festivalu tvoří třináct představení českých a slovenských divadel a na dvacet doprovodných akcí pro zpestření festivalu. Patronem letošního šestnáctého ročníku se stal Jiří Langmajer.

 

Na festivalu již bylo možno zhlédnout třeba Mefista pražského Divadla pod Palmovkou, který byl zahajovacím představením (v hlavní roli s Jiřím Langmajerem) nebo třeba Gottland Národního divadla moravskoslezského Ostrava. Ve středu je možno zhlédnout inscenaci Korespondence W+V v podání Národního divadlo Brno. Stále se ještě můžeme těšit na domácí Městské divadlo Zlín a jejich inscenaci Je třeba zabít Sekala nebo na inscenaci hry Ksicht Slovenského národního divadla Bratislava.

 

Doprovodný program festivalu bude probíhat především ve venkovním prostoru kolem divadla a v přilehlých ulicích, návštěvníci se mohou těšit na koncerty, pohádková představení, semináře, ale také na fire show nebo pouliční představení na chůdách. Veškerý doprovodný program je zdarma.

Poslední články autora

Na stopě vrahovi

Ostravské Přízraky

Je úchvatná!